
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Max Supply Current | 80 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 80 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 70 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$2.85178
Ext.Price$2.85178
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.85178 | $2.85178 |
| 10 | $2.43082 | $24.30820 |
| 25 | $2.24602 | $56.15050 |
| 50 | $2.07527 | $103.76350 |
| 100 | $1.91750 | $191.75000 |
| 300 | $1.85527 | $556.58100 |
| 500 | $1.79508 | $897.54000 |
| 1000 | $1.74144 | $1741.44000 |
